uk language logoУкр
  • ru language logoРосійська
  • uk language logoУкраїнськаcheck icon

Скільки заробили українські легкоатлети у сезоні Діамантової ліги у 2024 році

Загальний обсяг виграних українцями призових коштів цього сезону Діамантової ліги становить $137 250.

Про це повідомляє Суспільне Спорт.

Загалом протягом сезону, який налічував 15 етапів, у Діамантовій лізі виступили дев'ять легкоатлетів України. Найбільше представництво наших спортсменів було у стрибках у висоту – пʼятеро. Останні старти відбулися 13-14 вересня у Брюсселі (Бельгія).

Для учасника кожного з етапів призначалися призові – для цього було необхідно фінішувати у вісімці своєї дисципліни. Вдвічі більші призові, а для чемпіонів – втричі, призначалися для цьогорічних фіналістів у Брюсселі.

Розподіл призових Діамантової ліги-2024

• 1 місце: $10 000 (етап); $30 000 (фінал)
  • 2 місце: $6 000 (етап); $12 000 (фінал)
  • 3 місце: $3 500 (етап); $7 000 (фінал)
  • 4 місце: $2 000 (етап); $4 000 (фінал)
  • 5 місце: $1 250 (етап); $2 500 (фінал)
  • 6 місце: $1 000  (етап); $2 000 (фінал)
  • 7 місце: $750 (етап); $1500 (фінал)
  • 8 місце: $500 (етап); $1000 (фінал).

За змагальний рік «синьо-жовті» фінішували у топ-8 етапів Діамантової ліги 26 разів. Найчастіше це вдавалося стрибунці у висоту Ірині Геращенко – шість «призових» стартів (чотири з них – медальні) і винагорода у $22 000.

Нова олімпійська чемпіонка та володарка рекорду жіночих стрибків у висоту Ярослава Магучіх заробила $70 000 за п'ять стартів у сезоні. Українка щоразу вигравала золоту нагороду і у фіналі здобула свій третій титул серії в кар'єрі.